İngiltere’de günlük korona vakası sayısı rekor kırdı

İngiltere’de son 24 saatte 33 bin 470 yeni vaka tespiti ile salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı.

İngiltere’de korona vaka sayısı hızla artmaya devam ediyor.

İngiltere Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre son 24 saatte 33 bin 470 yeni vaka tespit edildiği, toplam vaka sayısının 1 milyon 290 bin 195’e ulaştığı belirtildi.

 

ÖLÜ SAYISI 50 BİNİ AŞTI

 

Ülkede son 24 saatte 595 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybederken, toplam can kaybı 50 bin 365’e yükseldi. Tespit edilen vakalarla pandeminin başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşılırken İngiltere’de bugün, virüs nedeniyle 595 kişinin hayatını kaybetmesiyle 12 Mayıs’tan bu yana en yüksek can kaybı kaydedildi.

 

VAKA SAYISI İKİ KAT

 

Imperial College London tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, Ekim ayında İngiltere’de ulusal izolasyonun başlamasından bu yana vaka sayısı iki katına çıktı ve vakalarda keskin bir artış oldu.

Imperial College araştırma direktörü Paul Elliott, “Enfeksiyonun yaygınlığının yüksek olduğunu gösterdik, bu da insanların enfeksiyonları azaltmaya ve virüsü kontrol etmeye yardımcı olmak için harekete geçme ihtiyacını güçlendiriyor” dedi.

 

Elliot, “Bu önemli veriler, yeni önlemlerin salgının büyümesini engellemede etkili olup olmadığını belirlemek için kritik bir temel oluşturacak” dedi.

 

Araştırmanın sonuçlarına göre corona virüsün tüm yaş gruplarına yayılmaya devam ettiği belirtilirken, İngiltere Sağlık Bakanlığı çalışma hakkında açıklamada bulunarak, “Salgın, daha genelleştirilmiş bir bulaşma modeline doğru ilerledi. belirli risk grupları. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir