Logger yardımcısı, başkan korona olduğunda ağaçları kesti

Çorum’un Kargı ilçesinde yerini alan meclis üyesi İbrahim Eken’in, AKP Belediye Başkanı Zeki Şen’in corona virüsüne yakalandığı, merada çok sayıda ağacı kestiği iddia edildi.

Çorum’un Kargı ilçesi CHP Belediye Meclis üyesi Sonay Ergül, AKP’nin Kargı Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eken’in ilçe merasındaki ağaçları kestiğini iddia etti. Belediye Başkanı Zeki Şen’in corona virüsü taşıdığı gerekçesiyle karantinaya alındığını belirten Ergül, yine kereste ticareti yapan Belediye Başkan Yardımcısı ve İbrahim Eken’in yerine meradaki ağaçlarla ilgilendiğini iddia etti.

AĞAÇLAR KESİLİR

Bölgede yaşayan vatandaşlarla buluşmak için gittiği ve hayvancılıkla uğraştığı zaman meradaki ağaçların kesildiğini fark ettiğini söyleyen Sonay Ergül, fotoğraflarını çekti ve sosyal medya hesabından paylaştı. Başkan Zeki Şen’in karantinaya alındığı bir dönemde meydana gelen olayın yaşandığını belirten Ergül, şunları söyledi:

“Sayın Belediye Başkanı Zeki Şen’in karantina altında olduğu bir dönemde odunculuk, mera alanlarına müdahale hakkı belediyelere ait olup olmadığı, cafe ihalesine bizzat girdiği bir hata olabilir mi? Kargılılar bu ağaç katliamına kime izin verildiğini merak ediyor ve belediyenin yetkisi nedir?

Bu meraları korumak için gerekli takibe devam edeceğiz. Halkımızın yararına olan her konu yasalar çerçevesinde mücadele öznemiz olacaktır ”dedi.

BELEDİYE ALANINDAKİ AĞAÇLAR VE BAKIM

Kargı Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eken, Sonay Ergül’ün iddialarının asılsız olduğunu belirterek, “Ağaçlar çürümüştü, düşüp insanlara zarar verebilirdi. Kestiği ağaçlar belediye alanı sınırları içindedir. Meradan ağaç kesilmedi. Sonay Ergül boş konuşuyor ”.

İKİ PARTİ ARASINDA SİLAHLI SALDIRI

CHP Belediye Meclis üyesi Sonay Ergül, geçtiğimiz Mayıs ayında AKP meclis üyesi İbrahim Eken’in yaylaya giderken aracını gece yarısı durdurarak silahlı saldırıya uğradığını iddia ederek şikayette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir